POZIOM 1

POZIOM 1

STREFA SIŁOWA

Nasza strefa siłowa przeznaczona jest dla kobiet i mężczyzn. Wyposażona jest w sprzęty najwyższej klasy światowej Technogym. Trening w tej strefie pozwoli Ci na wzmocnienie ciała, rozbudowę masy mięśniowej, poprawienie siły czy uzupełnienie treningu aerobowego.
Posiadamy duży wybór maszyn, na których bezpiecznie można poćwiczyć wszystkie partie mięśniowe, atakując je pod różnymi kątami jeśli istnieje taka potrzeba. Każda z maszyn pozwala na pracę kończyn indywidualnie bądź jednocześnie. W strefie siłowej nie może zabraknąć strefy wolnych ciężarów
(tj. sztang, hantli itd.) Zaletą ćwiczeń w tym sektorze jest zaangażowanie mięśni stabilizujących, szybszy wzrost siły. Hantle zaczynają się od 4kg
a kończą się na 48kg (przeskok co 2kg). Zatem mamy wszystko czego potrzebujesz by zrobić efektywny trening.

ŚCIANKA WSPINACZKOWA

Ścianka wspinaczkowa to atrakcyjny dodatek do Państwa karnetu. Jest ona dostosowana do różnych poziomów zaawansowania. Na ściance wyznaczone są ścieżki o różnych poziomach trudności, które można rozpoznać po układzie uchwytów o różnych kolorach. Ścianka może być doskonałą formą treningu dla profesjonalistów oraz dobrym startem dla początkujących wspinaczy.
Ścianka wspinaczkowa znajduje się na poziomie 1, przy wejściu po lewej stronie. Zasada korzystania z tej atrakcji jest bardzo prosta. Jeśli klient jest niedoświadczony i chce spróbować wspinaczki pierwszy raz, to zawsze może uzyskać pomoc ze strony naszego instruktora. Klient zostanie dokładnie poinformowany o zasadach bezpieczeństwa i użytkowania ścianki. Jeśli jest się w posiadaniu karnetu, bądź ma się wykupione wejście na siłownię, należy poinformować obsługę recepcji o chęci skorzystania ze ścianki. Obsługa ma obowiązek wypożyczyć odpowiednie uprzęże, które klient dopasowuje do swojej budowy ciała.

BOISKA DO SQUASH’A

Oprócz wielu atrakcji posiadamy w naszym Fitness Clubie także dwa korty do squasha, które są dostępne przez cały tydzień w godz. otwarcia klubu.
Squash to niezwykle dynamiczna gra dla dwóch osób. Można ją wprowadzić jako urozmaicenie swojego codziennego treningu. Polega na odbijaniu piłki o ścianę tak aby przeciwnik nie mógł jej odebrać przy tym zachowując zasady fair play czyli nie blokownie ciałem przeciwnika. Dzięki tej grze poprawisz kondycje i spalisz zbędne kilogramy bardzo dobrze się bawiąc. Jest to sport bardzo intensywny, świetny na wyładowanie stresów po ciężkiej umysłowej pracy.
Grać można w każdym wieku, sport dostępny jest zarówno dla najmłodszych (dzieci w wieku od 8 lat) jak i dla seniorów. Fenomen squasha polega na tym, że jest to sport dużo łatwiejszy od tenisa, którego trzeba się uczyć kilka lat aby mieć przyjemność gry. Squash jest sportem bezpiecznym, pod warunkiem przestrzegania podstawowych reguł oraz gry na profesjonalnych kortach, które my posiadamy.
Nie zapominajmy też, że godzina gry w squash to aż 600 spalonych kcal!

SALA WIELOFUNKCYJNA

STREFA CARDIO

Strefa Cardio to najodpowiedniejsze miejsce, na doskonałą rozgrzewkę przed treningiem siłowym ale przede wszystkim, jeśli chcesz spełnić długo odkładane noworoczne postanowienie i pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, ta strefa jest stworzona właśnie dla Ciebie. Trening Cardio jest również idealnym sposobem na wzmocnienie serca i całego układu krążenia, obniżenie poziomu cholesterolu i ciśnienia krwi. Poprawia wydolność i znacznie polepsza ogólną kondycję organizmu.
W naszej ofercie znajdziecie państwo szereg maszyn typu Cardio renomowanej firmy Technogym, miedzy innymi: bieżnie, orbitreki, stepery, rowerki poziome oraz stacjonarne, crossovery, wavey. Dla nikogo nie zabraknie miejsca ani sprzętu. Do Waszej dyspozycji pozostają trenerzy i nasza obsługa, którzy chętnie pomogą, doradzą i rozwieją wszelkie wątpliwości związane z treningiem cardio.

SALA FITNESS CZERWONA

Sala czerwona to mniejsza sala fitness z dwóch, które posiadamy. Znajduje się ona na poziomie 1. Jest to odpowiednie miejsce do treningu personalnego, wzmacniająco- rozciągającego oraz treningu sztuk walki.
Zajęcie, które odbywają się tam, to: TRENING PERSONALNY –  indywidualny trening pod okiem wykwalifikowanego trenera, POWER KICK – trening oparty głównie na technice bokserskiej zawierający elementy samoobrony oraz prostych ćwiczeń kondycyjno-wytrzymałościowych. Zajęcia prowadzi trener MMA. JOGA – celem zajęć Jogi jest uelastycznienie, wzmocnienie i oczyszczenie, a także uspokojenie umysłu i zapanowanie nad nim, ZDROWY KRĘGOSŁUP – zajęcia dla wszystkich, niezależnie od grupy wiekowej. Profilaktyczne, bezpieczne i skuteczne ćwiczenia wzmacniające mięśnie przykręgosłupowe. Efektem zajęć jest prawidłowa postawa i wyprostowana sylwetka oraz KRAV MAGA – sztuki walki samoobrony.